Достапни линкови

Град Скопје - Оградата не се крие, туку се изработува


Обвинувањата на Жерновски дека оградата за мостот Слобода во Скопје се крие во депо се сеење магла и потценување на граѓаните, реагира Град Скопје. Тие велат дека воопшто не ја кријат оградата, туку оти е во фаза на изработка, односно лиење ќе почне да се поставува штом биде целосно готова.

„Нема никакво тајно депо каде што се кријат делови од оградата. Наводните „тајни“ фотографии коишто ги презентираа се направени во леарницата на РЖ Институт каде што и се лие оградата“, стои во реакцијата на Град Скопје.
XS
SM
MD
LG