Достапни линкови

8-мина загинати во експлозија во Ирак


Најмалку 8 лица загинале, а 20-тина биле повредени во самоубиствен напад со автомобил бомба на еден контролен пункт во градот Хила, јужно од Багдад. Над 2700 луѓе загинале годинава во Ирак во насилствата, кои се интензивираат пред парламентарните избори, закажани за 30-ти април.
XS
SM
MD
LG