Достапни линкови

Лига на шампиони- првата рунда за Реал Мадрид


Во првиот натпревар од полуфиналето на Лигата на шампионите, фудбалерите на Реал од Мадрид на домашен терен го совладаа бранителот на титулата во ова натпреварување Баерн од Минхен со 1:0. Единствениот гол го постигна Бензема во 19 минута. Реванш натпреварот ќе се игра во Минхен во вторник.
Да потсетиме, завчера исто така во Мадрид, Атлетико и Челзи играа без голови, а реванш мечот овие две екипи го играат в среда.
XS
SM
MD
LG