Достапни линкови

Четворица полицајци убиени во Авганистан


Илустрација.
Четворица полицајци биле убиени во напад во провинцијата Кандахар на југот на Авганистан, соопштуваат властите. За нападот се обвинуваат талибанците. Во нападот бил ранет еден полицаец, а тројца се водат како исчезнати и веројатно се земени како заложници. Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG