Достапни линкови

Просечната нето плата во Хрватска во февруари 712 евра


Просечната месечна нето плата по вработен во Хрватска за месец февруари годинава изнесувала 5.427 куни, односно околу 712 евра, покажуваат податоците објавени од хрватскиот Државен завод за статистика. Тоа е за 126 куни или за околу 2,3 отсто помалку од просечната нето плата во однос на јануари годинава, кога изнесувала 5.553 куни.
XS
SM
MD
LG