Достапни линкови

Грција влегува во кампања за европските избори


An actor performs at central Syntagma metro station in Athens
Во Грција денеска почнува кампањата за европските избори, што се закажани на 25 мај.

Лидерот на опозиционата радикална левица СИРИЗА, Алексис Ципрас изјави дека владејачката коалиција ќе ги изгуби европските избори и ќе биде принудена да распише предвремени парламентарни избори.

Една недела пред евроизборите, на 18 мај во Грција се одржуваат локални избори.
XS
SM
MD
LG