Достапни линкови

Времето денеска - облачно и врнежливо


Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а попладне и до крајот на денот ќе има зголемување на облачноста со повремени врнежи од дожд, Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 20 до 24 степени.
Во Скопје времето претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне со услови за пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе достигне до 23 степени.
XS
SM
MD
LG