Достапни линкови

Стабилно време со сончеви периоди


Времето денеска ќе биде претежно стабилно и суво со подолги сончеви периоди.
Температурата ќе се движи од 16 до 23 степени.

Во Скопје слично време, со утринска температура до седум и дневна до 22 степени.

Од среда ќе следи ќе следува период на променливо облачно време со сончеви периоди. Во попладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа врнежите ќе бидат пообилни. Температурата ќе се движи од 17 до 24 степени, а во наредните денови ќе биде во интервалот од 16 до 21 степен.
XS
SM
MD
LG