Достапни линкови

Маратонот во Бостон под силно обезбедување


Овогодишниот маратон во Бостон ке се одвива под зголемени мерки на безбедност по ланскиот напад со гранати во кој загинаа три лица, а беа повредени се 260 други.

За нападот беа обвинети двајца браќа по потекло од рускиот Кавказ. На денешниот маратон ќе учествуваат околу 36.000 тркачи.
XS
SM
MD
LG