Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со мала облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачности, а попладне со услови за појава на слаб локален дожд, особено во југозападните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од 10 до 22 степени.
Во Скопје и околината ќе биде сончево со мала до умерена облачности и со температура до 19 степени.
XS
SM
MD
LG