Достапни линкови

Папата со молитва за мир во Украина


Папата Францис повика за крај на насилствата во Украина во своето обраќање во Ватикан по повод христијанскиот празник Велигден. Во рамки на молитвата Папата побара Господ да „ги олесни и инспирира иницијативите кои ќе го промовираат мирот во Украина“. Тој исто така побара од насобраните верници да се молат за мир во Ирак, Јужен Судан и за мир меѓу Палестинците и Израелците.
XS
SM
MD
LG