Достапни линкови

Околу 100 пожари избија во Сибир


Руските власти ангажираа екипи за гаснење на близу 100 пожари кои избија во неколку области во Сибир. Руското министерство за итни интервенции соопшти дека околу 5.000 парчиња механизација се употребуваат за гаснење на пожарите. Во изминативе неколку дена биле фрлени по 1.000 тони вода врз опожарените области.
XS
SM
MD
LG