Достапни линкови

Над триесетмина загинати во сообраќајка во Пакистан


Десетици загинаа во судир на патнички автобус со камион во југот на Пакистан. Инцидентот се случил во провинцијата Синдх. Надлежните се уште ги утврдуваат причините за сообраќајката. Најмалку 36 лица загинале додека дваесетмина се повредени.
XS
SM
MD
LG