Достапни линкови

Четворица убиени во Украина


Најмалку четворица загинаа во престрелка во близина на украинскиот град Словјанск. Руските државни медиуми јавуваат дека вооружени напаѓачи нападнале про-руски контролен пункт во близина на населеното место. Словјанск во голем дел е под контрола на про-руски сепаратисти кои ја окупираа полициската станица и канцелариите на локалната самоуправа на градот.
XS
SM
MD
LG