Достапни линкови

Времето денеска претежно сончево


Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со долги сончеви периоди. Околу пладне ќе има услови за слаб локален краткотраен дожд. Ќе биде значително потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од шест до 21 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 16 степени.
XS
SM
MD
LG