Достапни линкови

Русија нуди подршка за Украина


Русија се заложи за “широка подршка” за Украина, додавајки дека судбината на земјата лежи во рацете на украинскиот народ. Во соопштението на руското министерство за надворешни работи се наведува дека “решавањето на внатрешно-политичката криза зависи од Украинците и нивната соработка со специјалните мисии за мониторинг” на ОБСЕ.
XS
SM
MD
LG