Достапни линкови

Расте бројот на настрадани во лавината на Монт Еверест


Најмалку тринаесетмина настрадале во лавина на Монт Еверест, највисоката планина во светот. Станува збор за еден од најтрагичните инциденти на планината. Загинатите се туристички водичи. Уште тројца се водат за исчезнати а неколкумина се повредени.
XS
SM
MD
LG