Достапни линкови

Седумнаесет турски војници повредени на воена вежба


Илустрација.
Седумнаесет турски војници беа повредени во експлозија за време на вежби во воена база во округот Чанаккале, во Северозападна Турција. Инцидентот, во кој експлодирала тенковска граната, се случил синоќа. Повредените се примени во болница. Ниту еден од повредените не е во животна опасност. Воената команда ги истражува причините за инцидентот.
XS
SM
MD
LG