Достапни линкови

Про-руските сепаратисти во Доњецк го отфрлија договорот од Женева


Про-руските сепаратисти во Доњецк денеска соопштија дека ќе ги напуштат административните објекти само доколку укринската влада си поднесе оставка. Тие велат дека не биле дел од преговорите во Женева и за нив не важи договорот, па затоа ја продолжуваат битката за независност.
Во меѓувреме, портпарол на украинската служба за безбедност соопшти дека анти-терористичката акција во источниот дел на земјата продолжува и ќе трае се додека не бидат истерани терористите.
XS
SM
MD
LG