Достапни линкови

Издадена потерница и по најстариот син на Јанукович


Олександр и Виктор Јанукович
Украинската служба за безбедност издаде потерница и по најстариот син на поранешниот претседател Виктор Јанукович, Олександр Јанукович. Тој е обвинет за фалсификување и измама. Од 23-ти февруари, кога Виктор Јанукович ја напушти Украина, не е познати каде е неговиот син Олександр. Виктор Јанукович е обвинет за масовни убиства, бидејки се смета дека тој дал наредба да се пука врз демонстрантите во Киев.
XS
SM
MD
LG