Достапни линкови

Јацењук: Русија извезува тероризам


Словјанск, 16.04.2014
Украинскиот премиер Арсениј Јацењук ја обвини Русија дека извезува тероризам во Украина. Тој додаде дека руски сили тајно ги вооружуваат сепаратистите кои ги окупираат државните објекти. Доклку Русија е за стабилизација на ситуацијата, во што се сомневам, треба веднаш да ги повлече диверзантските групи, да ги осуди терористите и да побара тие да ги напуштат објектите кои ги окупираа, изјави Јацењук.
XS
SM
MD
LG