Достапни линкови

Во Прага продолжуваат преговорите меѓу Русија и Грузија


Во Прага денеска треба да биде одржана шестата рунда од преговорите меѓу Русија и Грузија за нормализација на меѓусебните односи. Тбилиси ги прекина дипломатските односи со Москва откако Русија ја призна независноста на двата отцепени региона Абхазија и Јужна Осестија, по кратката војна во 2008-ма година.
XS
SM
MD
LG