Достапни линкови

Јужнокорејски ферибот со 470 лица тоне


Јужнокорејски ферибот со околу 470 лица тоне во близина на западниот брег на земјата. Локалните медиуми објавија дека повеќето од патниците на фериботот биле студенти на патот кон Островот Јеју на училишно патувања. Официјални лица велат дека вкупно 18 хеликоптери и 34 спасувачки чамци биле испратени во областа и 110 лица се спасени, до сега.Не е јасно е што ја предизвикало несреќата, иако има извештаи за силен звук пред бродот да почне да тоне.
XS
SM
MD
LG