Достапни линкови

Една година од нападите на бостонскиот маратон


Американскиот град Бостон денеска одбележува една година од бомбардирањето на маратон во градот. Три лица загинаа, а повеќе од 260 беа повредени кога експлодира бомби пред целната линија за време на маратонот. Американскиот претседател Барак Обама ја одбележа годишнината од бомбардирањето со една минута молк во Белата куќа.

Високи политички личности ќе учествуваат на коморацијата во чест на жртвите на нападите.
XS
SM
MD
LG