Достапни линкови

Силна експлозија во Абуџа, има загинати


Силна експлозија одекнала на автобуста станица во предградие на главниот град на Нигерија, Абуџа, во момент кога многу луѓе патувале на работа. Според агенциите, имало и повеќемина загинати. Засега никој не ја превзеде одговорноста за експлозијата, но се претпоставува дека тоа е дело на исламистичката милитантна група Боко Харам, која е одговорна за повеќе напади во северна и централна Нигерија.
XS
SM
MD
LG