Достапни линкови

Турчинов не е против референдум за уредувањето на Украина


Украинскиот привремен претседател Олександер Турчинов изјави денеска дека не е против национален референдум за уредувањето на земјата, кој би се одржал на 25-ти мај, заедно со претседателските избори. Тој изрази убеденост дека мнозинството украинци ќе гласаат за независна, демократска и единствена Украина.
XS
SM
MD
LG