Достапни линкови

Асад тврди дека сиријскиот конфликт е на пресвртница


Сиријскиот претседател Башар Ал Асад оцени дека во три-годишната граѓанска војна, која однесе над 150 илјади човечки животи, победуваат владините сили. Конфликтот е на пресвртница, изјавил Адас, додавајки дека сиријската армија, во последниве месеци ја превзема контролата врз опозиционите упоришта на повеќе места.
XS
SM
MD
LG