Достапни линкови

Сирија - нови жртви во Алеп


Најмалку 28 лица загинале во судирите на владините сили и бунтовниците во градот Алеп,соопшти сириската антивладина Опсеравторија за човекови права. Според тврдењата на оваа опозициска организација настрадале 16 бунтовници и 13 цивили кога владиониот авион бомбардирал три области во Алеп што ги контрилираат бунтовниците.
XS
SM
MD
LG