Достапни линкови

Вооружени лица влегле во полициска станица во Украина


Неколку вооружени лица денеска ја превземале контролата врз полицијата во источниот град на Украина Слованск. Министерот за внатрешни работи Арсен Aваков на Фејсбук наведе дека лицата кои ја запоседнале полициската станица биле облечени во маскирни униформи. Тој рече дека одговорот ќе биде тежок и дополни дека има разлика меѓу демонстранти и терористи.Слованск е околу 100 километри северно од Донецк и има население од околу 130.000 луѓе.
XS
SM
MD
LG