Достапни линкови

Во земјотресот во Никарагва, над 20 повредени


Во земјотресот со сила од 6,1 степен што вчера ја погоди Никарагва биле повредени 24 луѓе и уништени стотици куќи. Главниот град Мангава остана без електрична енергија и телефонски линии, а најголема штета била причинета во градовите северозападно од Манагва. Епицентарот на земјотресот бил во близина на еден вулкан на длабочина од 10 километри.
XS
SM
MD
LG