Достапни линкови

Во сообраќајќа во Калифорнија десетина загинати


Властите во Kалифонија соопштија дека десетина лице загинале а над 30 биле ранети кога автобус со средношколци се судрил со поштенски камион. Се прецизира дека до сударот дошло откако возачот на камионот ја изгубил контролата и преминал на спротивната страна од патот. Повредените од несречата во близина на Сакраменто, биле префрлени во болница.
XS
SM
MD
LG