Достапни линкови

Земјотрес во Никарагва


Земјотрес со јачина од 6,1 степени на рихтеровата скала ја потресе сојузната држава Никарагва. Предизвикана е материјална штета и прекин во снабдувањето со електрична енергија. Властите соопштија дека четиринаесетмина биле повредени.
XS
SM
MD
LG