Достапни линкови

Абот е уверен дека сигналите се од црните кутии од Малезискиот авион


Австралискиот премиер Тони Абот изрази увереност дека сигналите кои се детектирани во потрагата по исчезнатиот малезиски авион се од црната кутија на леталото. Тој додаде дека областа за пребарување во Индискиот океан е доста стеснета. Австралија ја води операцијата за пронаоѓање на исчезнатиот Боинг 777 откако се претпостави дека авионот се урнал во близина на австралискиот крајбрежен град Перт.
XS
SM
MD
LG