Достапни линкови

Русија има други опции, ако Западот бара алтернативни снабдувачи со енергија


Русија е сигурен снабдувач со енергија за западните земји, но има и други потенцијални партнери доколку Западот се реши за други снабдувачи поради кризата во Украина. Ова денеска во Берлин го изјави првиот руски заменик премиер Игор Шувалов. Тој нагласи дека воведувањето санкции против Русија нема да помогне да се смени однесувањето на рускиот претседател Владимир Путин и оти заострувањето на санкциите само ќе придонесе за уште поголемо обединување на руското општество.
XS
SM
MD
LG