Достапни линкови

Временска прогноза - врнежливо и постудено


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и постудено. Претпладне ќе има повремени локални врнежи од дожд, а на планините повремен локален снег.
Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од два до 10, а дневната од 10 до 14 степени.
Во Скопје слично време, променливо облачно и постудено. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 14 степени.
XS
SM
MD
LG