Достапни линкови

Италијанската морнарица спасила 4 илјади имигранти


Италијанската воена морнарица во последниве 48 часа спасила 4 илјади имигранти кои со бродови се обидувале да стигнат до италијанскиот брег. „Ситуацијата е алармантна, бидејќи пристигнуваат нови бродови со имигранти“, се наведува во денешното соопштение на италијанската полиција. Од почетокот на оваа година во Италија се регистрирани над 15 илјади имигранти.
XS
SM
MD
LG