Достапни линкови

САД: дваесетина избодени со нож во средно училиште


Дваесетина ученици биле избодени со нож во едно средно училиште во источната американска држава Пенсилванија. Инцидентот се случил денеска во Питсбург. Според извештаите, еден ученик за кој се верува дека го извршил нападот бил уапсен од полицијата. Се наведува дека избодените биле на возраст од 14 до 17 години и оти биле пренесени во болница. Четворица од нив имале сериозни повреди.
XS
SM
MD
LG