Достапни линкови

Србија нема да воведе санкции кон Русија


Александар Вучиќ
Идниот српски премиер Александар Вучиќ синоќа изјави дека Србија нема да воведува санкции кон Русија.

Тој за државната телевизија рече дека Србија сака да влезе во Европската унија и сака добри односи со САД, но и дека не сака непријателство со Русија.

Вучиќ овој свој став им го соопштил и на високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Кетрин Ештон, како и на сите амабасадори со кои разговарал.
XS
SM
MD
LG