Достапни линкови

Над десетина загинати во бомбашки напад во Пакистан


Најмалку 12 луѓе загинале, а 35 биле ранети во денешната експлозија на бомба во воз во пакистанската провинција Балочистан. Досега никој не ја презеде одговорноста за нападот. Вчера пакистанската влада соопшти дека во полициска акција биле убиени 10 балочистански сепаратисти.
XS
SM
MD
LG