Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево со умерена облачност


Скопје.
Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб северен ветер. Утринската температура се движи од два до осум, а дневната од 17 до 23 степени. Во Скопје слично време, со температура до 22 степени.

Во среда попладне се очекуваат локални врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер, како и значително опаѓање на температурата. Потоа, во наредните два дена ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд.
XS
SM
MD
LG