Достапни линкови

НАТО со ограничување за руските преставници


НАТО го ограничи пристапот за руските официјални личности во седиштaта на Алијансата. Овој чекор следи по суспензијата на целата практична соработка со Русија поради анексијата на украински Крим.

Слободниот влез, освен на рускиот амбасадор, неговиот заменик и двајца членови на рускиот персонал од утре нема да им биде дозволен.

За сите членови на руската делегација во НАТО ќе важела стандардната процедура како посетители.
XS
SM
MD
LG