Достапни линкови

Писториус им се извини на родителите на Рева


Јужноафриканскиот атлетичар Оскар Писториус им се извини денеска на родителите на неговата убиена девојка,затоа што пукаше во неа,мислејќи дека станува збор за провалник. На првиот ден од неговото сослушување во судот во Преторија тој изјави дека сакал всушност да ја заштити Рева.
Обвинителството верува дека станува збор за убиство со умисла. Писториус атлетичар со две апутирани нозе е голема звезда во Јужна Африка и еден од најславените спортисити на Олимпијадата и Параолимпијадата во 2012 во Лондон.
XS
SM
MD
LG