Достапни линкови

Секретарот за одбрана на САД на кинески носач на авиони


Американскиот секретар за одбрана Чак Хегел на почетокот од три дневниот престој во Кина го посети кинескиот носач на авиони Лајонинг во Чиндао.
Ова е посета без преседан и знак на отвореност на Пекинг и покрај разликите со САД за регионалните прашања.
XS
SM
MD
LG