Достапни линкови

Турската полиција приведе 23 Сиријци


Турската жандармерија приведе 23 Сиријци во Кркларели кои имале намера илегално да влезат во Бугарија, јавија турски медиуми.
Имигрантите немале лични документи со себе. Луѓето се префрлени во полициска станица во Кркларели од каде ќе бидат екстрадирани.
XS
SM
MD
LG