Достапни линкови

Ново затегнување на руско - украинските економски односиРуската агенција за заштита на потрошувачите соопшти дека го суспендира увозот на артикли од 6 украински компании за млечни производи, поради тоа што, како што стои во образложението, не ги поминале лабораториските тестови за квалитет. Овој потек е уште еден сигнал за влошување на трговските односи меѓу двете земји откако Русија го анектираше Крим.
XS
SM
MD
LG