Достапни линкови

Временска прогноза - променливо облачно со сончеви периоди


Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремен локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 16 до 22 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 19 степени.
XS
SM
MD
LG