Достапни линкови

Судири на јорданската полиција со сириски бегалци


Илустрација
Јорданските власти соопштија дека 22 полицајци биле повредени по судирите со сириски бегалци во камп во северниот дел на земјата. Тие негираа дека некој од бегалците загинал за време на инцидентот. Според нив, насилството се случило откако полицијата уапсила група бегалци кои се обиделе нелегално да го напуштат кампот. Но, според жителите на кампот насилството започнало поради тоа што еден од полицајците прегазил сириско дете со автомобил.
XS
SM
MD
LG