Достапни линкови

Авганистан-започнува броењето гласови по претседателските избори


Редица за гласање во Авганистан
Гласачките кутии од 34 покраини во Авганистан се пренесени во Кабул на финалното броење по вчерашните претседателски избори во земјата. Портпаролот на изборната комисија Мохамед Нур изјави дека процесот на броењето ќе започне денеска, при што ќе се зпаочне со гласачките ливчиња од најблиските избирачки места. Првичните резултати не се очекува да бидат објавени пред 24 април.
XS
SM
MD
LG