Достапни линкови

Нетанјаху со предупредување до Палестинците


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху предупредува дека земјата ќе преземе еднострани мерки против Палестинците доколку тие ја спроведат намерата да станат партија на меѓународни договори, нешто што можеби ќе значи создавање на палестинска независна држава. Според него, на таквиот чекор или друг од тој вид ќе биде одговорено со еднострани мерки. Пакистанскиот претседател Махмуд Абас го одби барањето на САД за повлекување на договорите.
XS
SM
MD
LG