Достапни линкови

Меркел-никој не треба да се сомнева во ЕУ за Украина


Германската канцеларка Ангела Меркел изјави
Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека никој не треба да се сомнева во волјата на ЕУ да спроведе посторги санкции против Русија доколку се потребни наредни чекори за зачувување на територијалниот интегритет на Украина. Говорејќи на средбата на нејзината партија, Меркел истакна и дека сите се различни во Европа, но оти имаат среќа што сите се обединети и заедно може да донесуваат одлуки. ЕУ и САД веќе воведоа санкции против руски и украински индивидуи.
XS
SM
MD
LG